This Weekend’s Results: SEAPaddle NYC, Alpine Lakes Tour, Stand Up for the Lake…

Mike’s Paddle Sunday Fun Race (Alameda, California, USA)

Stand Up for the Lake (Burlington, Vermont, USA)

Men’s results: 
1. Tommy Buday
2.Andrew Glidden
3. Terry Kent

Women’s results:
1. Ellen Miller
2. April Zilg
3. Maddy Schmidt



SEAPadlle NYC (New-York, USA)

Men’s results: 
1. Chase Kosterlitz
2. Kai Lenny
3.Larry Cain
4.Garrett Fletcher
5. Jeremy Teulade
6.Ludovic Teulade
7. Joseph Huempfner
8. Samuel English
9. Corey Taylor
10. Anthony Galang

Womens’ results: 
1. Seychelle Hattingh
2. Rachael Merry
3. Lou-Anne Harris
4. Trish Miller
5. Josette Lata
6. Maryann Marinho

Face Off at the Fort 2017 (Ocean Springs, Mississippi, USA)

14′ Results: 
1. Zach Rounsaville
2. Tomas Pecinka
3. Curt Haawn
4. Brian Moorehead
5. Steve Alden
6. Paul Gunn
7. Ross Penrod
8. Eddie Crocker
9. David Wynot

12’6 and under results: 
1. Timothy Nguyen
2.Brett Mcmasters
3. Gregg Barr
4. Ivan O’keefe

Chicago SUP Lagoonapalooza (Chicago, Illinois, USA)

Men’s results: 
1. Zibi Wadzynski
2. Karl Eugster
3. Chris Pike

Women’s results: 
1. Sarah Weyenberg
2. Katniss Paris
3. Kirsten Lefeldt

Corsica Giru- Rousse Island (Corsica, France)

Results:
1. Paul-Conrad Delaere
2. Bruno Beauverger
3. Fabrice Maguero
4. Keryann Maguero and Hugo Domage
5. Christine Maguero
6. Sandrine Didier

Corsica Giru- St Florent (Corsica, France)

Men’s results:
1. Cyril de Basquiat
2. Fabrice Maguero
3. Nicolas Joly
4. Moran Weidman
5. Raphael Gommes
6. Dorian Couget

Women’s results: 
1. Anne-Sophie Ienco
2. Ines Maye
3. Olivia Maye
4. Christine Maguero
5. Lisa Gommes
6. Julia Maye
7. Marie Do

Bajada villa Urquiza-Paraná (Argentina)

Men’s results: 
1. Francisco Giusti
2. Cristian Armonacid
3. Matías Casco

Women’s results: 
1. Juliana González
2. Natalia Coste
3. Juliette Dumne

Wild Race (Roselend, France)

12’6 Women’s results:
1. Chiara Nordio
2. Marie Dautruche
3. Sara Oddera

14′ Women’s results:
1. Sigrid Baumgartner
2. Banu Roger
3. Julia Maruani

12’6 Inflatable women’s results:
1. Anne-Laure Pernee Kabor
2. Martine Chollet
3. Marie Boenders

14′ Men’s results: 
1. Peter Tritten
2. Yanis Maire
3. Philippe Lachenal

12’6 Men’s results:
1. Yoann Leven
2. Axel Vanbaelinghem
3. Alexandre Wack

 

Language Preference

You are currently viewing all language content

Show All French Only English Only